ספרים שיצאו לאור

אריה קומיי

book1אריה קומיי נולד בפולין  17.4.1929.
היגר לצ'ילה בשנת 1934. סיים לימודיו בצ'ילה. עלה לישראל בשנת 1950. למד באוניברסיטה הלאומית של צ'ילה ובאוניברסיטה העברית בירושלים. שפות בהן שולט: עברית, ספרדית, אנגלית. חיבר מילון עברי-ספרדי, ספרדי-עברי; חיבר "אגרון" – לקסיקון ראשון למילים נרדפות וקרובות משמעות בעברית.
הכין אנתולוגיה של השירה העברית בספרדית. בשנת 1984 מונה חבר עמית לאקדמיה ללשון של צ'ילה; פרסם ספר שירים ראשון בעברית: "בכורים מאוחרים"; וכן, ספר שירים ראשון בספרדית: "Primicias Tardias"; פרסם ספר שירים שני בעברית "קציר בעיתו"; תרגם לעברית הרומן "Maria" של חורחה יסאקס מקולומביה; הכין החלק הספרדי של המילון:
Password-English Dictionary for Spanish Speakers.

book3

תרגם ופרסם אנתולוגיה של השירה הארגנטינאית "100 שנות שירה"; ספר שירים שני בספרדית נקרא "Fruta Madura".
בשנת 1995 קיבל מטעם משרד החינוך של צ'ילה את פרס "גבריאלה מיסטרל" על עבודתו הספרותית; בשנת 1997 פרסם מילון עברי-אנגלי, אנגלי-עברי שהודפס ופורסם גם בארה"ב והביקורת ציינה שזהו המילון הטוב ביותר שפורסם ב-40 שנים האחרונות; חבר אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל; נבחר יו"ר כבוד אגודת הסופרים בספרדית בישראל AIELC. בחודש פברואר 2011, קיבל מטעם אגודת הסופרים העברים בישראל את "קסת הזהב" על כלל יצירתו ופעילותו הספרותית. בשנת 2002 הופיע הספר בספרדית "Siega de Otoo"; בשנת 2003 הופיע הספר "דודים לאהובתי"; בשנת 2004 יצא לאור הספר בספרדית "Búsquedas y Encuentros". בשנת 2004 פורסם ספר שיריו "דמעות גיל ועמידה" – ובשנת 2011 ספר השירים "המחר תמיד מחכה לנו"; בשנת 2012 יצא לאור הספר "אשליות מוגשמות".

משה ליבה

משה ליבה, נולד ברומניה בשנת 1931 ועלה ארצה דרך מחנות הפליטים בקפריסין. הינו משורר, סופר, מחזאי, מבקר ספרות, צייר, פסל.
היה חבר קיבוץ, קצין צבא, עתונאי, מרצה, פרופסור, דיפלומט.
ייצג את מדינת ישראל במשך 31 שנה כשגריר וקונסול כללי ב-15 ארצות. היה מנכ"ל המכון ליחסי תרבות, יועץ לשר החוץ, מנהל הדרכה, ס/מנהל השיתוף הבינלאומי, מנהל אפריקה במשרד החוץ. נושא 12 תארים אוניברסיטאיים כולל ד"ר למשפט בינלאומי של אוניברסיטת פאריס. היה מרצה ופרופסור בארבע אוניברסיטאות בישראל, קמרון וניו-זילנד (תפקיד אחרון: פרופ' ליחסים בינלאומיים ולספרות אירופית באוניברסיטת אוקלנד).
חבר באגודת הסופרים העברים במדינת ישראל, ובארגוני סופרים ומשוררים, פירסם בשפות שונות ונכלל באנתולוגיות. מפרסם בקביעות שירים, סיפורים, מסות, מאמרים, ביקורת ספרים ומחקרים, בכתבי עת, עתונים, שנתונים וברשתות אינטרנט. כותב ישירות בשש שפות ומתרגם את שיריו וכתביו. פירסם 71 ספרים, כולל 83 ספרי שירה. זכה לתארים של כבוד, שימש בועדים של ארגונים לאומיים ובינלאומיים ובארגון כנסי ספרות בינלאומיים. מחזות מבוססים על ספריו ומפרי עטו הועלו על הבמה בישראל ובהולנד. חברת הסרטים "לילי פילם" – ישראל עובדת על סרט דוקומנטרי המבוסס על ספרו "ילדים יהודיים עבדים בסאו טומה". הקונצרט הקלאסי: “5 שירים טראגיים”, מוסיקה ליאון בריאוטי למילים של משה ליבה בוצע בבכורה עולמית בספריה הלאומית בירושלים 2102. היצירה המוסיקלית “עד סופי אמשיך לחפש”, מוסיקה דניאל גלאי למילים של משה ליבה בוצעה באודיטוריום של משרד החוץ בירושלים, 3102.
חבר אגודות ציירים ופסלים בישראל ובהולנד. היה חבר הנהלת האקדמיה לאמנות יפה של ניו זילנד וכן חבר ועד של ארגוני ציירים ופסלים במספר ארצות. שימש אוצר לתערוכות. פעיל בניוד תערוכות בין-ארצות. הציג 48 תערוכות יחיד והשתתף ביותר מ-300 תערוכות קבוצתיות. קיבל פרסי יצירה, אייר ספרים, אלבומים, כתבי עת ועתונים. ציוריו שימשו רקע לסרט הצרפתי: "הסליחה הגדולה 2" של סרטי אלכסנדר, פאריס, 1993. ציוריו ופסליו מוצגים במוסדות, גלריות, מכונים, אוניברסיטאות, ספריות ציבוריות ונמצאים ברשות אספני אמנות ברחבי העולם.
יצירותיו מופיעות באלבומים, אנתולוגיות, וברשת האינטרנט.
זכה לסקירות רבות של ספריו המוצעים למכירה בחנויות לספרים עתיקים ומיוחדים, וברשתות האינטרנט.

אני תובע!אשליות מוגשמותהאויב שבפנים

לילה טוב ושלוםפרשיות שנעלמו100 שנות שירההמחר תמיד מחכה לנו